top of page

Ortana & Aflim Burs Duyurusu

Son Başvuru Tarihi: 26 Şubat 2024

Değerli mezunlarımız,

AFLIM olarak bağışçılarımız sayesinde lisemiz öğrencilerine ve mezunlarına sağladığımız burs desteğine, bu yıl lisemiz mezunlarının kurduğu firmalar üzerinden burs ve staj imkanlarını da eklemek üzere çalışmalara başladık. Bu kapsamda ilk olarak lisemizin ‘85 mezunlarından Umut Aydın’ın kurduğu Ankara’da faaliyet gösteren Ortana A.Ş. firması, lisemizden mezun olan 2 öğrenciye üniversiteden mezun olana kadar, yılın 9 ayı süresince aylık olarak net asgari ücretin 1/2'si tutarınca burs sağlanması için AFLIM’e bağış yapacak ve ilgili öğrencilere yaz dönemi (ya da yıl içerisinde karşılıklı olarak belirlenen farklı dönemlerde) staj imkanı sağlayacaktır.

Başvurular AFLIM tarafından bu bağlantı üzerinden toplanacak ve belirlenen adayların bilgileri sonraki aşama için Ortana A.Ş. İnsan Kaynakları departmanıyla paylaşılacaktır.

Burs başvurusu yapacak öğrencilerin aşağıdaki kriterleri sağlaması gerekmektedir.

Öğrenim Yeri: Ankara, İstanbul

1)Elektrik-Elektronik Müh.

2)Herhangi bir mühendislik bölümü

3)Herhangi bir temel bilim bölümü

4)Herhangi bir sosyal bilim bölümü

Ortana A.Ş. ile ilgili detaylara bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ortana Burs Şartları

 • ORTANA bursu öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir. Ailenin mali durumunu gösterir belge talep edilecektir.
   

 • ORTANA Bursu almaya hak kazanan öğrenciler, ORTANA'nın burs koşullarını bilerek burs almaya başlar. Bursiyerler, burs koşullarına aykırı hareket ettiği takdirde bursunun kesileceğini ve hakkında yapılacak bursla ilgili her türlü işlemin sorumluluğunu kabul eder.
   

 • ORTANA bursu alırken başka bir özel kurumdan burs alınmaması gerekmektedir. ORTANA bursu çıktıktan sonra başka kurumdan da burs çıkarsa derhal diğer kurum iptal ettirilmelidir. Aksi halde kurumlar arası yazışmalarda her iki kurumdan da mahrum olunabilir. Ayrıca kriterlere aykırı hareket ettiği tespit edilenlerin bursu derhal kesilecektir. Ve daha sonra yeniden burs başvurusu kabul edilmeyecektir.
   

 • Bursiyerler öğrenimleri ile ilgili bölüm değişikliği, okul değişikliği, geçici olarak yurt dışına çıkma, öğrenime devam edememe vb. her değişikliği belgelendirerek ORTANA'ya zamanında bildirmekle yükümlüdür.
   

 • Bursiyerler, hazırlık sınıfından itibaren tüm dönemleri gösteren not dökümü belgelerini (transkript) şirkete ulaştırmakla yükümlüdür.
   

 • Bursiyerin genel not ortalamasının 4,00 üzerinden en az 3.00 (100 üzerinden not verilen üniversite/ortaöğretimlerde en az 80 olması) şarttır. Yıl sonu başarı notu belirlenen seviyede olmayan öğrencinin bursu kesilir ve sonraki dönem başvurusu kabul edilmez.
   

 • Bursiyerler bir üst sınıfa geçtiğini gösterir e-devletten alınan Öğrenci Belgelerini ORTANA İnsan Kaynakları’na ulaştırmakla yükümlüdür.
   

 • Belgelerinin ORTANA'ya ulaşmasından bursiyerler sorumlu olup not dökümü belgesini ve bir üst sınıfa geçtiğini gösterir öğrenci belgesini göndermeyenlerin bursu kesilir.
   

 • Bursiyerlere burs aldıkları süre boyunca staj imkanı sağlanmaktadır. Stajını firmamız bünyesinde yapmak isteyen bursiyerlere öncelik verilecektir. Bursun bitiminden sonra karşılıklı anlaşma sağlanırsa iş imkanı sunulacaktır.
   

 • Burslar, Ekim-Haziran ayları arasında (9) ay ödenmektedir.
   

 • Başvurusu değerlendirilmeye alınan bursiyerlerden evrak talep edilecektir. Bursiyer bu evrakları eksiksiz firmamıza iletmekle yükümlüdür. Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası, ORTANA Kişisel Verilerin Saklanması ve İmhası Politikası ve ORTANA Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin uyarınca işbu beyan edeceğiniz kişisel verileriniz saklanarak değerlendirme süreçlerinde amacına uygun olarak ORTANA tarafından kullanılacak ve işlenecektir.

bottom of page